ПН - ПТ: 9:00 - 19:00 / СБ - ВС: Выходные
evaline.com.ua@gmail.com

Мати-підстилки «Бурьонка» для крупної рогатої худоби

22.10.2020

На сьогодняшній день мати-підстилки з екологічно чистого полімерного матеріалу ЕВА широко застосовуються в тваринницькому секторі Європи, США і Канади. В Україні лише деякі фермери використовують продукцію EVA, більшість все ж віддає перевагу гумі або деревині із солом'яною підстилкою. Тому ми вирішили поближче познайомити вас з основними характеристиками EVA-матів, їх роллю у підвищенні надоїв і скороченні витрат на утримання тварин.

На початку 2017 року місті Чорноморську, Одеської області, компанія «Evaline» розпочала випуск інноваційної для вітчизняного тваринництва продукції - антитравматичні і екологічні EVA-мати, які використовуються як для утримання великої рогатої худоби, так для свиней і коней.

Довідка: EVA (етиленвінілацетат) - спінений полімер, який в п'ять разів легший за гуму та в чотири рази — за ПВХ. Завдяки високим гігієнічним та амортизуючим властивостям цей вид поліолефіну наразі активно використовується в медицині, спорті, взуттєвій промисловості, виробництві дитячих іграшок і створенні різних покриттів.

Керівництво компанії «Evaline» протягом декількох місяців вело пошуки фахівців, які могли б забезпечувати виробництво інноваційними ідеями, обґрунтованими випробуваннями в реальних умовах утримання великої рогатої худоби. Таких фахівців вдалося знайти на Харківщині, в одному з трьох в Україні Наукових парків «Агрозоовет». Декілька місяців учені щодня спостерігали за групами тварин трьох видів: корови, коні і свині. Одні утримувались на EVA-матах, інші - на бетонній і дерев'яних (дуб, сосна) поверхнях.

Результати порівняльного аналізу приємно здивували не лише виробника, а й самих учених. Наприклад, у процесі експерименту вивчалися вологопоглинаючі, вологовідштовхувальні та бактеріостатичні характеристики поверхні EVA-матів.

Так, на досліджувані поверхні вчені наносили краплі води діаметром два-три міліметри і вивчали їх геометричні параметри за допомогою установки на базі біологічного мікроскопу МБС-9. Аналізувався процес проникнення вологи в поверхню за часовий проміжок у десять секунд. З'ясувалося, що за цей час краплі води повністю проникали крізь дерев'яну поверхню. Найкращі характеристики виявилися в EVA-матів.

Бактеріостатичні особливості матів вивчалися шляхом здійснення змивів на 10-у, 20-у, 30-у, 60-у добу дослідження. Кокова мікрофлора зі змивів на EVA-матах була виявлена в одній пробі з п'яти. У той же час, з дерев'яної поверхні кокова мікрофлора була виявлена в чотирьох пробах з п'яти.

Варто нагадати, що для корів стафілокок небезпечний тим, що може викликати мастити.

За результатами досліджень вчені прийшли до висновку, що EVA-мати володіють бактеріостатичними характеристиками. Відносно маститів у корів в період лактації слід зауважити, що в ході досліджень клінічних проявів даного захворювання у корів, які утримувались на EVA-матах, встановлено не було.

Також за ініціативи компанії «EvaLine» вчені провели тепловізорне дослідження. У процесі було встановлено, що температура вимені у корови, що утримується на EVA-маті, відповідає фізіологічній нормі. За результатами контрольного доїння продуктивність корів виявилася на 5% вище, в порівнянні з тими, які утримувались на дерев'яних поверхнях.

Крім того, були проведені дослідження, спрямовані на профілактику травматизму копит і суглобів тварин.

З огляду на те, що ЕВА-мати для підлоги «Бурьонка» складаються з мільйонів бульбашок зі стисненим повітрям, вони амортизують тиск, особливо коли корова лягає, і на її коліна йде велике навантаження.

З огляду на міцність виробу, мат-підстилка прослужить більше 5 років. Так як його можна використовувати без сіна та соломи, це дасть змогу заощадити кошти. Відповідно, на цей час можна буде забути про необхідність заміни покриття.

Відзначимо, що «Evaline» виготовляє продукцію на сучасному обладнанні, що спільно з використанням інноваційних технологій дозволяє створювати покриття підлоги для корів високої якості.